Kapituła

PROF. UAM DR HAB. MARLENA LEMBICZ

Botanik, ekolog i nauczyciel akademicki. Absolwentka Wydziału Biologii i studiów podyplomowych – Technologia Kształcenia na UAM oraz Szkoły Tutorów I stopnia. Ukończony certyfikowany kurs „Przywództwo w edukacji”. Inicjatorka i koordynatorka zajęć Kreatywność i Przedsiębiorczość na Wydziale Biologii (lata 2013-2015). Prezeska sekcji „Grzyby w interakcjach” działającej w ramach Polskiego Towarzystwa Mykologicznego. Autorka wielu publikacji naukowych.
Uwielbia wyprawy w góry, szczególnie w swoje ukochane Sudety. Czyta poezję i … kryminały, a bez obejrzenia dobrego filmu nie potrafi żyć. Lubi ludzi i ciągle ma nadzieję, że będąc lepszymi w każdym następnym dniu, od siebie z dnia poprzedniego – jesteśmy w stanie budować coś naprawdę pięknego.

PROF. UAM DR HAB. BEATA MESSYASZ

Dr hab., prof UAM Beata Messyasz pracuje w Zakładzie Hydrobiologii na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu, na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jest autorką ponad 100 prac naukowych z zakresu ekologii glonów, w tym dynamiki fitoplanktonu i fitobentosu w zbiornikach o różnym stanie żyzności wód oraz strategi życiowych mikro- i makroglonów. Jej zainteresowania pozanaukowe obejmują historię średniowiecza. Ulubiony sport to koszykówka. Ze zmiennym skutkiem eksperymentuje w ogrodzie. Wolny czas spędza wędrując po górach.

DR JAKUB SZYMKOWIAK

Doktor nauk biologicznych, adiunkt w Pracowni Ekologii Populacyjnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w ekologii behawioralnej i ekologii lasu. Bada w jaki sposób zwierzęta zdobywają informację o otaczającym je świecie, jak podejmują decyzje i uczą się (zwłaszcza od siebie nawzajem). Miłośnik lasów, pól, łąk, Wielkopolskiego Parku Narodowego i Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Poza nauką interesuje się fotografią przyrodniczą.

PROF. UAM DR HAB. MICHAŁ BOGDZIEWICZ

Doktor nauk biologicznych, adiunkt w na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w ekologii roślin i ekologii lasu, w szczególności interesują go przyczyny występowania tzw. lat nasiennych (ogromnej, między-rocznej zmienności w produkcji nasion, często zsynchronizowanej na obszarach wielkości kontynentu). Uważa, że nauka jest super, kocha to co robi. Miłośnik książek, sportu, gier komputerowych i wędrówek po górach.

TOMASZ ORDZA

Nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce.
Podróżnik preferujący długie wędrówki górskie i jazdę na rowerze. Intryguje go ekologia, inspiruje Szymborska, a jego marzenia to zwiedzenie i doświadczenie Ameryki Południowej oraz spędzenie przynajmniej jednego dnia w prawdziwym Hogwarcie. Stara się, aby jego uczniowie byli świadomymi obywatelami – myśleli globalnie, działali lokalnie i uśmiechali się do otaczającego świata.
Ma szczęście w życiu, ponieważ lubi to co robi!